Walentynki Chełmińskie

Data i godzina:

09 - 14.02.2018    

Miejsce wydarzenia:

Chełmno, Rynek
Rynek w Chełmnie

Bilety:

Wstęp wolny

Gwiazdy wydarzenia:

Patrycja Markowska

Organizator:

Chełmiński Dom Kultury, Miasto Chełmno

Organizator - kontakt:

Tel.: 56 686 48 08
Email: dyrektor@chdk.pl

Informacja dla wystawców:

Walentynki Chełmińskie to cykliczna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Chełmna. W tym roku już po raz szesnasty mieszkańcy "Miasta Zakochanych" bawić się będą podczas obchodów Dnia Św. Walentego. W bogatym programie wydarzenia znajdują się m.in. występy zespołów muzycznych oraz koncert gwiazdy wieczoru, happening, bieg zakochanych, warsztaty i konkursy tematyczne. W ramach Walentynek Chełmińskich odbywa się Festiwal Piosenki Miłosnej oraz Jarmark Świętego Walentego.

W Chełmnie i w Świeciu podziwiać można witryny biorące udział w plebiscycie na „Najpiękniejszą Witrynę Walentynkową”. Organizowane są wystawy, zabawy, koncerty, konkursy m.in: plastyczno-literacki „Na Świętego Walentego… – różne oblicza miłości” i plastyczny „Chełmno komiksem malowane”.

Natomiast 14 lutego podczas „Walentynek Chełmińskich” w kościele farnym można oglądać relikwie św. Walentego czy uczestniczyć w mszy świętej dla zakochanych i par obchodzących jubileusze małżeńskie. Nie brak je też walentynkowych happeningów, konkursów i wystaw czy barwnej parady rycerzy, motocyklistów i  braci kurkowych, a  odbywający się tego dnia Jarmark św. Walentego wprowadza dodatkowo szczególną, walentynkową atmosferę. Po południu tradycyjnie na płycie rynku odbywa się koncert zespołów muzycznych oraz uczestników Festiwalu Piosenki Miłosnej. Ułożone w 2013 roku  wielkie płonące serce z lampionów wpisane zostało do „Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości”.

Warto przyjechać do Chełmna także po to, aby posmakować lokalnego specjału jakim są „Bułeczki walentynkowe z lubczykiem”, czy innych wyrobów cukierniczych w kształcie serca, przygotowywanych i wypiekanych nie tylko w tym dniu przez chełmińskich piekarzy  i cukierników. Dużym zainteresowaniem cieszą się też Warsztaty Sztuki Kulinarnej „Alchemia i Amory w Kuchni” oraz odbywający się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie walentynkowy konkurs kulinarny dla szkół gastronomicznych.


Podczas tegorocznych 17. obchodów Dnia Świętego Walentego, wielka impreza plenerowa z udziałem m.in. Patrycji Markowskiej odbędzie się 10 lutego.

Szczegóły programu - czytaj więcej...

 Powrót
Booking.com

Kalendarium wydarzeń

Styczeń, 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Ostatnio dodane


© www.imprezowoplenerowo.pl 2016-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone