Święto Śliwki

Data i godzina:

01 - 02.09.2018    g. 12:00

Miejsce wydarzenia:

Strzelce Dolne, Strzelce Dolne
Łąka nad Wisłą w Strzelcach Dolnych

Bilety:

Wstęp wolny

Gwiazdy wydarzenia:

Organizator:

Stowarzyszenie Strzelecka Dolina, Wójt Gminy Dobrcz, KGW w Strzelcach Dolnych, Godpodarstwo Agroturystyczne J.i A. Iwanowskich

Organizator - kontakt:

Tel.: 52 381-70-82
Email: agroturiwan@wp.pl

Informacja dla wystawców:

Zapraszamy na wielkie smażenie powideł do Strzelec Dolnych, gdzie przez dwa wrześniowe dni królować będzie śliwka pod każdą postacią. To właśnie tutaj od 2001 roku na wielkiej łące nad Wisłą gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich smażą w miedzianych kotłach smakowite śliwki. Powidła nie są ani za słodkie, ani za kwaśne, choć cukru w nich niewiele. Żadnych konserwantów - tylko sama natura.

Strzelce Dolne to prawdziwe zagłębie śliwkowe już od około 200 lat. A niepowtarzalny smak powideł to zasługa rosnącej w klimacie Doliny Dolnej Wisły „śliwki węgierki", przetwarzanej przez gospodynie na najróżniejsze sposoby. Różnorodność duża, więc chętnych do degustacji i zakupu powideł też nie brakuje.

Święto Śliwki to niepowtarzalna okazja przyjrzenia się procesowi smażenia powideł, starym maszynom rolniczym, sposobom wyrabiania wikliny. Odwiedzający mają też możliwość pokosztowania miodu, nalewek, wędlin, chleba ze smalcem i innych regionalnych przysmaków. .

 

 

 

 Powrót
Booking.com

Kalendarium wydarzeń